Moje krása, moje volba

V průběhu času se stalo normou posuzovat ženy na základě jejich vzhledu a používat jejich krásu jako zbraň proti jim samým. V kampani #MojeKrasaMojeVolba přinášíme příběhy obdivuhodných žen,
které se postavily za svou vlastní krásu.

Seznamte se s Rain, androgynní modelkou z Vermontu. V průběhu dospívání Rain slýchala, že vypadá jako muž a je ošklivá. Nyní vysílá výzvu módnímu průmyslu tím, že reprezentuje značky, které ji nenutí si vybrat, zda je žena či muž. Pak tu je Jessica, které v dětství tvrdili, že pouze hubené dívky se mohou pěkně oblékat. Dnes je z ní módní ikona a na svém blogu dokazuje, že pokud jde o styl, na velikosti nezáleží. Do třetice tu máme Heather, která se poté, co se stala matkou, chtěla vrátit do formy a rozhodla se, že zkusí box. Přestože jí všichni říkali, že je moc hezká na to, aby boxovala, začala trénovat, zúčastnila se zatím čtyř šampionátů a všechny vyhrála.

Co mají tyto ženy společného? Nenechaly se omezovat komentáři o svém vzhledu. Ať už v bulvárních sloupcích, rozhovorech nebo na sociálních sítích, všude se dnes ženy posuzují na základě toho, jak vypadají.

V kampani #MojeKrasaMojeVolba se snažíme dodat ženám sílu, aby dokázaly chápat krásu podle svého. Příběhy Rain, Jessicy a Heather Vás chceme inspirovat, abyste sdílela svůj vlastní příběh. Pokud se Vám také někdy stalo, že Vaše krása byla použita proti Vám, sdělte prostřednictvím #MojeKrasaMojeVolba, jak jste reagovala a dodejte tak odvahu dalším ženám postavit se za vlastní krásu.

Dove výzkum o kráse a sebevědomí

V našem celosvětovém výzkumu jsme zjišťovali, co se stane, když ženy nejsou spokojeny se svým vzhledem.

9/10 žen
se vyhýbá důležitým
společenským aktivitám jako
setkávání s přáteli či blízkými
5/10 žen
si nedokáže stát za svým
vlatním názorem nebo se držet
svého rozhodnutí
9/10 žen
záměrně nejí nebo jinak
riskuje své zdraví
(např. nechodí k doktorovi)

Inspirujte se těmito příběhy

Heather

„Říkají... že jsem moc hezká na to, abych boxovala. Já říkám... Moje tvář nemá s boxováním nic společného.“

ZOBRAZIT PŘÍBĚH

Jessica

„Říkají... Jedině hubené dívky se umí pěkně oblékat. Já říkám... Budu nosit cokoli, v čem se budu cítit dobře.“

ZOBRAZIT PŘÍBĚH

Rain

„Říkají... že vypadám jako chlap a jsem ošklivá. Já říkám... Takhle vypadá hezká holka.“

ZOBRAZIT PŘÍBĚH